niedziela i święta

w tygodniu:
18.00 (17.00 czas zimowy)

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

21 LUTEGO 2021

1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Od pierwszych wieków Kościoła wykorzystywano ten czas szczególnie na przygotowanie kandydatów do chrztu i odnowienia skutków tego sakramentu. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć.
  2. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 16.30. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.16.15 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym, które będzie głosił ks. Paweł Odziomek, pracujący w parafii św. Piotra i Pawła w Trzebini. Za udział w Gorzkich żalach, a także w drodze krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Oprócz udziału w nabożeństwie należy wypełnić zwykłe warunki uzyskania odpustu: musimy wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, musimy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
  3. W następną - drugą niedzielę Wielkiego Postu - będzie obchodzony w Kościele Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek jako nasze wsparcie polskich 1883 misjonarzy i misjonarek, którzy prowadzą dzieła ewangelizacyjne, charytatywne, medyczne i edukacyjne w ramach projektu Dzieło Pomocy „Ad Gentes”. Chciejmy to dzieło wspierać także naszymi modlitwami oraz podejmowanymi wyrzeczeniami i postami.
  4. Bardzo dziękuję parafianom z ulicy ul. Sportowej za posprzątanie naszego kościoła i ofiarę na ogrzewanie kościoła. W tym tygodniu proszę uprzejmie do sprzątania mieszkańców Strażackiej od Pana Reymana do Pana Grygierczyka.
  5. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii +Cecylię Dudek z ul. Dunikowskiego. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…