niedziela i święta

w tygodniu:
18.00 (17.00 czas zimowy)

Niedziela Palmowa – 14.04.19r

Obchodzimy pamiątkę Uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy

O godz. 16.00 - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a o godz. 17.00 - Msza Święta Wieczorna.

Rozpoczynamy Wielki Tydzień.

Środa: Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Wielki Czwartek: Kościół rozpoczyna Triduum Paschalne. Chrześcijanie wspominają tego dnia Ostatnią Wieczerzę, na której Jezus ustanowił sakramenty Eucharystii kapłaństwa. Tego dnia w kościołach odprawiana jest tylko jedna Msza Św. - jest to Msza Wieczerzy Pańskiej.

Wielki Piątek: W dzień ten nie odprawia się Mszy, gdyż tego dnia to właśnie sam Chrystus ofiarował się za grzechy świata. Jest to dzień powagi, skupienia i postu, w którym szczególnie czci się drzewo Krzyża. Po raz ostatni odprawiana jest Droga Krzyżowa. Centrum tego dnia jest liturgia na cześć Męki Pańskiej. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Od Liturgii Wielkiego Piątku do Liturgii Wielkiej Soboty uklękamy przed Krzyżem i adorujemy Drzewo Krzyża, na którym zawisło Zbawienie Świata.

Wielka Sobota: Wielka Sobota jest dniem uwielbienia Chrystusa męczonego i złożonego w grobie. W tym dniu Kościół nie celebruje mszy. (Wigilia Paschalna odprawiana w sobotni wieczór należy do obchodów Niedzieli Wielkanocnej.) Wierni trwają na adoracji Najświętszego Sakramentu. W Polsce od wczesnego ranka błogosławi się pokarmy.

Niedziela Wielkanocna: Niedziela Wielkanocna jest trzecim dniem Świętego Triduum. Dzień ten powinny wypełnić: uroczyste, wielkanocne śniadanie, radość przebywania z rodziną, odwiedziny chorych, rodzinna modlitwa i dzielenie się przeżytą Paschą.

O godz. 7.00 - Rezurekcja, na którą zapraszam dzieci do sypania kwiatów, OSP Luszowice, Górników, KGW i wszystkich do wspólnej modlitwy.

Pozostałe Msze Święte o godz. 10.30 i o godz. 17.00

1. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom ul. Dunikowskiego od p Wł. Głowacz do końca. W tym tygodniu zapraszam mieszkańców ul. Pionierów. (sprzątanie w Wielką Sobotę po obchodach Liturgii).
  2. Okazja do spowiedzi w tym tygodniu w Wielki Poniedziałek i Wielką Środę od godz. 17.00 do 18.00.
  3. Bóg zapłać Fundatorom Nagród na Konkurs Palm: Parafii, Panu Sołtysowi, Szkole Podstawowej, KGW, OSP Luszowice.

4. Bóg zapłać za ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu - Róży NMP, Róży św. Anny.